Kalina podczas zabawy

Waniliowy warkocz na tysiącu pereł

Czas na spacer. Już coraz bardziej czuć wiosnę, ale spacerowy kocyk o masywnym splocie przyda się jeszcze kilka miesięcy. Ściągnęłam już śpiworki z wózka maluchów. Jednak przykrywam im nóżki ciepłymi kocykami. Jestem, wtedy pewna, że nie zmarzną na długim spacerze. Przecież cierpliwie, choć z Jasiem różnie bywa, siedzą. Kocyków o tej gramaturze używam z powodzeniem w domu podczas drzemki. Na spacery mam dwa specjalne, żeby nie nosić i nie przejmować się niewielkim zabrudzeniem. Piasek z bucików strzepuję jeszcze na zewnątrz, kiedy wprowadzam wózek do środka. Toffiemu, misiek na zdjęciu poniżej, jest już bardzo cieplutko.

Miś Toffi przykryty waniliowym kocykiem spacerowym

Miś Toffi przykryty waniliowym kocykiem spacerowym

Jak powstawał kocyk

Kocyk robiłam około 5 dni. Z grubszej włóczki robi się trochę szybciej. Ma wymiary 70 cm x 70 cm, wystarczające żeby otulić od stóp do głów nawet dwu letnie dziecko. Od początku wiedziałam, że będzie miał warkocz, ale długo zastanawiałam się z jakim ściegiem go połączyć. Wybrałam ścieg ryżowy, ponieważ jest jednym z tych, które nie zawijają się na brzegach. Oczka w ściegu ryżowym układają się w równoległe do siebie kreseczki i wygląda bardzo efektownie. Często warkocze „kładzie się” na oczkach lewych, na ściegu dżersejowym/pończoszniczym. Musiałabym zamknąć kocyk w ramce ryżowej bądź ze ściegu francuskiego. Robiłam już kilka kocyków w obramowaniu, a chciałam zrobić coś nowego. Udało się. Efekt jest świetny. No i kocyk powstawał, między innymi na spacerze…

20150215_094932

Waniliowy warkocz w trakcie dziergania na oszronionej ławce

Materiał

Ten model został zrobiony z grubej, jednonitkowej włóczki, na druty 8mm. Robiłam go jednak dziesiątkami. Luźniejsze oczka znacznie lepiej układają się na dużych powierzchniach. Wełna, z której został zrobiony „Warkocz” jest czysta, bez sztucznych domieszek. Jest bardzo miękka, mięsista i wyjątkowo ciepła. Do zrobienia kwadratu o wymiarach 70 cm x 70 cm wystarczyło 8 pięćdziesięcio gramowych motków.

Pachną piękniej niż róże ;)

I jeszcze kilka zdjęć

Waniliowy warkocz na tysiącu pereł

FX6B0984