IMG_20150218_100107

Na spacer, ale tym razem leśną ścieżką

Kto lubi leśny klimat i zwierzęta na pewno polubi mojego leśnego przyjaciela. Lisek to spacerowy, ciepły kocyk, bez którego nigdzie się nie ruszamy. Oczywiście, najbardziej przydaje się na miejskich, codziennych spacerach, ale był już w wielu miejscach. Bez Liska ani rusz. Nadaje się też do domowych drzemek malucha. Niemniej jednak trzymam go zawsze w wózku i nie piorę zbyt często. Jest również dobry do auta. Dzieci często zasypiają podczas dłuższej przejażdżki i warto je wtedy czymś przykryć. Przynajmniej ja nie potrafię spać niczym nieprzykryta. Wiem jakie to dla mnie ważne, więc nie pytam moich dzieci i je okrywam, kiedy śpią. Gdybym zapytała, mogłabym dostać już jakąś odpowiedź. Bliźniaki zaczynają się komunikować. Wiele rzeczy robią w tej chwili z przekorą, więc kocyk zawsze mam pod ręką, nie pytam i przykrywam, kiedy już dobrze śpią.

Kocyk Lisek albo lisi kocyk

Kocyk Lisek albo lisi kocyk

20150310_150858

Sześcioletnia Ewa przykryta lisim kocykiem, jedzie w wózku po rodzeństwo do żłobka

20150315_130550

Kalinka podczas drzemki

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak powstawał kocyk

Kocyk robiłam około 7 dni. Dopracowanie każdego szczegółu zajmuje czasu. Ozdoby w postaci uszy i ogona są starannie wykonane i przyszywane do kocyka. Kocyk ma wymiary 65 cm x 80 cm i jest największym z dostępnych. Wystarcza, żeby przykryć sześcioletnią Ewę. Koc jest bardzo ciepły, ponieważ w większej powierzchni zrobiony jest ściegiem francuskim, który dodaje dzianinie miąższości. Na środku uformowałam kwadrat zrobiony ściegiem pończoszniczym/dżersejowym. Przyszyte ozdoby nie przeszkadzają w użytkowaniu. Kiedy przykrywam dziecko, lekko opadają, ponieważ dzianina jest bardzo miękka.

Detal kocyka

Detal kocyka

Materiał

Ten model został zrobiony z grubej, jednonitkowej włóczki, na druty 8mm. Wełna, z której został zrobiony „Lisek” jest czysta, bez sztucznych domieszek, to ta sama, którą użyłam do „Warkocza na tysiącu pereł”. Jest bardzo miękka, mięsista i wyjątkowo ciepła. Do zrobienia prostokąta o wymiarach 65 cm x 80 cm potrzebne jest ponad pół kilograma wełny. Ścieg francuski jest bardzo mięsisty i zjada sporo metrów włóczki. O ile nie kilometrów. Użyty ścieg jest jednak nie przypadkowy. Kocyk dzięki temu jest bardzo ciepły, a w lecie śmiało można położyć go na trawie i wysypać na nim zabawki bądź przebrać dziecko.

Czas na zabawę

 

1

Zaczytana Kalinka

2

Czytanie się znudziło

3

Kala ogląda książeczkę i bawi się czapką muchomorem

 

 

 

 

 

 

 

I jeszcze kilka zdjęć kocyka 

FX6B0886

Kocyk w całej okazałości

FX6B0872

Lisi kocyk w towarzystwie innych moich kocyków

FX6B0873

Wzory i kolory kocyków