2

Czapka dla Róży

1

Cześć, chciałabym się z Wami podzielić wyjątkowym projektem. Zrobiłam ten komplet na specjalne zamówienie. Ciężko kupić tak malutką czapkę w sklepie. Dlatego nie dziwię się, że mama Róży zwróciła się do mnie. Czapka Róży została wykonana z myślą o dziecku mającym obwód główki 38 cm. Mniej więcej tyle mierzy głowa maleństwa zaraz po urodzeniu. Oseski zazwyczaj pływają w czapkach w rozmiarze 0 do 3 miesiąca. Klasyfikuję więc tę czapkę jako rozmiar 0 plus. Piszę „plus”, bo to krój, który rośnie z dzieckiem. Czapka jest zrobiona na całej długości ściągaczowym ściegiem. Dzięki temu dopasowuje się do główki dziecka o różnych obwodach. Jest długa i można jej długość regulować wywijając na zewnątrz. Kiedy dziecko urośnie po prostu nie wywijasz czapki.

Komplet jest zrobiony z wełny merynosowej, która jest bardzo miękka i nadaje się do prania w pralce. Merino Extrafine jest idealna na niemowlęce i dziecięce wyroby, między innymi przez zalety związane z łatwym i szybkim praniem w pralce. Kolejna zaleta to fakt, że wysokiej jakości wełna Merino nadaje się również na lato. Dziecku nie będzie za ciepło w takiej czapce jesienią i wiosną. Na lato proponuję inny krój ;)

2

W zasadzie przede wszystkim, chciałabym żebyście poznali Różę. Wyjątkowo poruszyła mnie historia tej małej dziewczynki. Poniżej link do bloga o dziecku, które wymaga wyjątkowej opieki i potrzebuje dużo więcej sprzętu niż przeciętny niemowlak. Niebawem zrobimy dla Róży specjalną aukcję, na której będzie można licytować czapkę o kroju „Różanym” i szaliczek w dowolnym kolorze. Rozmiar kompletu ustalimy po zakończeniu aukcji. Nie ma problemu zrobimy czapkę nawet dla osoby dorosłej. Oczywiście cały dochód z aukcji trafi do Róży. Ja daję wełnę najlepszej jakości i pracę swoich rąk. Proszę dajcie z siebie wszystko. Mama Róży prowadzi blog o córeczce http://rozanka.jimdo.com/ Czytając o codzienności Róży, szybko się przekonacie, że ma znacznie większe potrzeby niż inne dzieci.

3 4 5 6 7 8 9