FX6B0927

Hello Little One – kocyk YYY

Witam  wszystkich wdzięcznym hasłem z kocyka „Hello Little One”. Wszystkich najmłodszych w pierwszej kolejności, następnie ich ukochanych rodziców i entuzjastów dziewiarstwa ręcznego!

Skąd pomysł na kocyk?

Bo nie ma nic przyjemniejszego, niż otulić maleństwo czymś miłym dla ciała w dotyku. Czystym, naturalnym, powstałym w domowych warunkach. A właśnie o to dbam najbardziej – i tak pracuję nad wszystkimi swoimi produktami. Trochę mozolnie, ale z wielką troską i dbałością o najmniejszy szczegół. Kocyk Hello Little One powstawał dosyć długo. Zostal zaprojektowany nieprzypadkowo. Początkowo został wykonany klasyczny wzór kocyka – apetyczny waniliowy prostokąt, o idealnych dla niemowląt wymiarach 60×80 cm, z najbardziej optymalnego materiału (o tym więcej zaraz), wykończony naszym chyba ulubionym ściegiem francuskim. Klasyka gatunku. Długo chodziło mi po głowie jak dodać kropke nad „i”. Kocyk Hello Little One  jest czymś, co czeka w ramach powitania wyczekanego maleństwa – w rozłożonym już i przygotowanym maleńkim łóżeczku. Stąd myśl o powitaniu i wyjątkowe hasło ­ „Hello Little One”.

Kocyk na łóżeczku

Miś Toffi i kocyk Hello Little One czekają na maleństwo

 

Proces i czas pracy! Bo wszystko jest robione ręcznie…

Kocyk powstawał w domowych warunkach, w otoczeniu niepalących osób. Zrobienie kocyka o wymiarach 60×80 cm zajęło mi 7 dni roboczych. Przez 4 dni dziergałam płótno, a kolejne dni dopracowywałam całość. Wyszyłam ręcznie napis „Hello Little One”, metki także własnoręcznie wyhaftowałam na domowej maszynie Husqwarna. Przyszyłam je wraz z wisiorkiem „hand made”, oczywiście ręcznie, igłą i nitką. Papierowe metki z instrukcją prania zostały wypisane odręcznym pismem. Do kocyka dołączam uszyty na tejże domowej maszynie do szycia – bawełniany woreczek do przechowywania. Całość pakuję w pudełko z ekologicznej tektury. Proces został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Dla zainteresowanych i wtajemniczonych, kocyk został wkonany drutami na żyłce 80 cm o średnicy 5 mm z włóczki typu afgan – 17 oczek na 22 rzędy dla próbki o wymiarach 10×10 cm . Jest to średnia grubość, kocyk nadaje się do przykrycia maluszka podczas domowej drzemki i na spacery od wiosny do jesieni włącznie. Na zimowe spacery mamy coś wózkowego i wyjątkowego, o masywnym splocie.

Ręczne wyszywanie napisu „Hello Little One” na podstawie opracowanego przeze mnie wzoru

 

Materiał

Kocyk zrobiony jest z najbardziej optymalnego materiału: ­ 100% wełny owiec Merynosów. Jest to wełna o kaszmirowej miękkości, jednak o bardzo wytrzymałym włóknie, które nadaje się do prania w pralce nawet w 40 st. C. To wełna Merino superwash extrafine. Dobrze bowiem wiem, ile czasu ma rodzic niemowlęcia. Akurat tyle, żeby rzecz wrzucić do pralki i powiesić do wyschnięcia. Nie ma mowy o ręcznym praniu. Merino to w końcu świadomy wybór. Kaszmir jest „niby” szlachetniejszy, jednak wymaga specjalnej pielęgnacji i ręcznego prania…

Kocyk Hello Litle One jest zrobiony ze 100% wełny merynosów

 

Zapraszam!

FX6B0902 FX6B0904 FX6B0911 FX6B0915 FX6B0916 FX6B0918 FX6B0936